Neden Yurtdışında Staj Yapmalıyım?

Yurtdışında ve Ulusal iş dünyasındaki yükselen rekabet, teknoloji gelişimi, iş dünyasının inanılmaz bir hızla kendisini yenilemesi, Yeni mezun gençlerin sadece okulda öğrendikleri teorik bilgilerle iş dünyasında yeterli başarıyı ortaya koyamasına neden olmaktadır, bu nedenle bazı iş dünyası gerçeklerinin bizzat iş yerlerinde, hayatın içerisinde yaşayarak öğrenilmesi gereksinimini ortaya koymuştur. Yurtdışında Staj ise ise sizi iş dünyasında bir adım öne çıkarabilecek önemli unsurlardan biridir. Yurtdışındaki staj deneyimiyle kendinize kattığınız artıların işe alınma ve çalışma sürecinde büyük artılar sağladığı önemli birgerçektir.

Bugünün rekabete dayalı iş pazarında, akıcı bir veya birkaç yabancı dilin olması mesleğinizde başarıya ulaşmanız için önemli bir adımdır. Akıcı bir yabancı dile sahip olup bunu iş ortamında kullanmış olanlar büyük bir avantaj elde etmiş olacaklardır. Yurtdışında Üniversite ve Kolejlerin verdiği Eğitim ve İş Programları, size uygun dil kursları ile beraber çeşitli alanlarda çalışma olanağı yaratarak iş hayatına iyi bir başlangıç yapmanızı sağlarlar.

Hangi staj programını seçerseniz seçin, tüm dil becerilerinizin tamamını kuvvetlendirmek için gerekli genel yabancı dil dersleri ve işyerinizde kullanacağınız özel amaca yönelik dil dersleri programda yer alacaktır. Bu sayede telefonda konuşma, iş mektubu ve rapor yazma, sunum yapma ve toplantılara katılmak için gereksinim duyduğunuz dil becerilerinizi geliştireceksiniz. Staj sırasında bu yeteneklerin hepsini uygulamaya koyma olanağını bulunabilir. Böylelikle, ana dilinde çalışanlar ile aynı iş ortamında çalışarak yabancı dili daha  iyi seviyeye getirmek mümkün olacaktır.

Kariyer için seçilen yol ne olursa olsun, ilgi alanına uygun bir staj konusu bulunabilir. En revaçta staj konuları, pazarlama, hukuk, medya, finans, E-Ticaret, telekomünikasyon, grafik tasarım, moda, halkla ilişkiler ve turizm’dir.


Staj Programı tamamlandığında, işveren işyerindeki başarıları belgeleyen bir referans mektubu verecektir. Ayrıca okul tarafından eğitim ve stajı tamamladığınıza dair bir sertifika verilir.

 

Copyright © 2009-2020 Yurtdışı Staj - yurtdisistaj.com
karya yurtdışı eğitim